czwartek, 16 września 2010

Solenizant Śledzik

Blisko 80 milionów wpisów, 18 milionów komentarzy i dwa miliony użytkowników. To statystyki Śledzika, znanego z portalu nasza-klasa, a obecnie nk. Właśnie tylu użytkowników dodało na Śledziku tyle wpisów i komentarzy. Warto o tym napisać, bo kilka dni temu, a dokładnie 9 września Śledzik obchodził swoje pierwsze urodziny i jest to dobry moment na podsumowanie popularności tego narzędzia. Długo przed oficjalną premierą, głośno zapowiadany Śledzik miał być platformą komunikacyjną, która wiele zmieni w naszej-klasie. Ku zaskoczeniu części internautów, po oficjalnym udostępnieniu w portalu nasza-klasa, Śledzik nie zachwycał. Nie cieszył się takim zainteresowaniem jak początkowo sądzono. Niektórych wręcz drażnił i z myślą o nich powstały materiały instruktażowe pokazujące jak ukryć Śledzika w portalu z poziomu przeglądarki. Pojawiły się głosy, że Śledzik to nietrafiona inwestycja. Chyba jednak właściciele portalu nk nie chcieli dopuścić do zepchnięcia Śledzika na "margines" i sporo robili, żeby zyskał większą popularność. W Śledziku zaczęły pojawiać się oficjalne profile polskich miast (teraz jest ich ponad 60) oraz profile znanych gwiazd i sportowców. Myślę, że te działania znacznie przyczyniły się do wzrostu popularności Śledzika. Tylko profile Wrocławia i Krakowa zgromadziły wokół siebie stutysięczne społeczności.

piątek, 10 września 2010

Jak nie chesz Śledzika to z niego nie korzystaj

Coraz częściej spotykam się z artykułami czy wpisami instruktażowymi jak usunąć Śledzika z portalu nk. Wpisy te niekiedy wręcz zachęcają internautów do usunięcia Śledzika. Na wstępie od razu powiem, że artykuły, w których możecie przeczytać o usunięciu tej funkcji wprowadzają Was w błąd. Powiedzmy sobie jasno: zwykły użytkownik portalu nie może usunąć Śledzika z portalu. Taką możliwość ma jedynie administrator portalu. Można jedynie sprawić, że Śledzik nie będzie nam się wyświetlał jednak jego funkcjonalność śledzenia poczynań użytkownika w portalu nadal będzie działać. Nie będę tutaj opisywał co należy zrobić aby śledzik przestał się nam pojawiać w nk. Odbywa się to po stronie przeglądarki, którą trzeba do tego odpowiednio "przygotować". Osoby zainteresowane "wyłączeniem" Śledzika, w sieci bez problemu znajdą informacje jak to zrobić.

Powitanie i pierwsze opisy

Witam na moim blogu. Publikowane tutaj będą wpisy o nk.pl (dawniej nasza-klasa.pl), najpopularniejszym w Polsce portalu społecznościowym. Oprócz tego - jak po samym adresie bloga możecie poznać - znajdziecie tutaj również opisy na nk. Wielu z Was z nich korzysta i dość często zmienia je w swoim profilu. Na dobry początek, poniżej zamieściłem kilka fajnych opisów, które możecie "wrzucać" na swoje konta w nk.

- Cnota jest jak zapałka - służy tylko raz.

- Czterech pancernych i kapelan.

- Co masz zrobić dzisiaj - zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.

- Czym chata bogata, tym goście wymiotują.

- Dawka większa niż życie.

- Diabeł nie śpi... z byle kim.

- Doberman psem obronno-zaczepnym.